Súkromná základná škola s materskou školou Borinská 23, Bratislava - Lamač

Jesenné dielne v MŠ

V stredu, 13.10.2010, sa k nám do škôlky nasťahovala jeseň v podobe jesenných dielní. Už od rána sme sa tešili, že k nám hneď po olovrante prídu naše maminy, ockovia, staré mamy i starí otcovia. Naša škôlka sa razom zmenila na miestnosť plnú jesenných farieb a vôní. Deti si mohli pri stolíkoch vyrábať postavičky, zvieratká ba i kvety zo zeleniny, z ovocia si mohli urobiť ovocné špajdličky a ovocné tanieriky, kde v podobe tváričky na nich čakali oči z hrozna, nos z banánu, ústa z jablka a kučeravé vlasy z ozdobnej petržlenovej vňate. Tiež maľovanie a odtláčanie listov bolo pre deti lákavou aktivitou. Dievčatá sa potešili voňavým náramkom a náhrdelníkom z čerstvých šípok a všetci si chceli ešte vyrobiť zopár postavičiek a zvieratiek z gaštanov. Príjemnú atmosféru dotvárala aj vôňa a chuť čerstvo pečených zemiakov, na ktorých sme si pochutili.

Čítaj... Komentáre (0) 25.10.2010. 20:56

Púšťanie šarkanov na Sandbergu

Aj toho roku sme pozorovali, že s návratom do škôlky sa mení počasie, padajú listy zo stromov a čoraz častejšie a silnejšie fúka vietor. Tak sme sa 8.10. 2010 vybrali do Devínskej Novej Vsi k zaujímavému vrchu Sandbergu. Na neďalekom kopčeku sme vytiahli svojich šarkanov – kúpených i vyrobených – a testovali sme ich zdatnosť vo vetre. Ten bol spočiatku naozaj mohutný a jedného šarkana nám odvial zrejme až do Rakúska. Inak nás v tento deň veľmi potešilo počasie, príjemne sa vyjasnilo, dokonca aj vietor postupne ustal. Vybrali sme sa teda na prieskum okolia. Zastavili sme sa pri zaujímavom „pieskovom vrchu“, kde sa našli rôzne zaujímavé pozostatky z dávnych čias, keď tu bolo ešte more.

Čítaj... Komentáre (0) 24.10.2010. 21:06

Koníky v MŠ

V stredu 29.9. sme mali na našom dvore výnimočnú návštevu. V sprievode uja a tety k nám zavítali dva poníky z Vrakune, aby sme si aspoň takto v malom mohli vyskúšať jazdenie. Túto príležitosť väčšina z nás nadšene využila. Okružné jazdy po dvore boli veľmi príjemné. V sedle sa nám páčilo, hoci nasadanie a zosadanie nebolo vždy úplne jednoduché. Za odmenu sme koníkom ponúkli prinesené maškrty – sušený chlebík, jabĺčka či mrkvu. A oni ich veľmi radi schrúmali.

Čítaj... Komentáre (2) 20.10.2010. 20:57

Začiatok škol. roka 2010

V utorok 2. septembra sme sa opäť zišli (aspoň tí, ktorí ešte nedovolenkovali) a rozbehli nový školský rok. Na "modrom koberci", ako voláme našu najväčšiu spoločenskú miestnosť, sme sa pomestili všetci - žiaci, rodičia, učitelia - vrátane tých nových, ktorých sme si predstavili (Mária, Linda, Ajka). Po úvodných organizačných informáciách zriaďovateľa školy Ivana Juráša a riaditeľa školy Jordána Jokela, panie učiteľky z oboch trojročí privítali "svojich" študentíkov a obdarovali ich špeciálnym Montessori tričkom s logom školy. Prváci absolvovali slávnostné pasovanie za žiakov našej školy vďaka veľkej drevenej ceruze, ktorú spolu s čarovným príbehom priniesla z kysuckých lesov zakladateľka školy Soňa Bobeková.

Čítaj... Komentáre (3) 22.09.2010. 13:29

Upozornenie

Jednou z najvzácnejších hodnôt, ktorú ctíme v našej základnej a materskej škole, je sloboda. Týka sa to samozrejme aj filozofie a viery. Súčasťou Montessori pedagogiky nie je žiadna náboženská doktrína. Ak sa stretnete s informáciami, že Montessori pedagogika alebo naša Súkromná základná škola s materskou školou je spojená s akoukoľvek cirkvou, náboženským zoskupením, sektou alebo presadzuje vo výchovno - vzdelávacom procese nejakú konkrétnu filozofickú doktrínu, tieto informácie sú nepravdivé. Ak by ste mali v tejto súvislosti akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Budeme radi, keď sa na vlastné oči presvedčíte, ako to u nás naozaj je.

Ivan Juráš, zriadovateľ SZŠ s MŠ

MDD v Lamači

V sobotu 29. mája sa niektorí pedagógovia našej školy zapojili do programu oslavy MDD pre lamačské deti a ich rodiny. Na prvý pohľad bola veľkou atrakciou naša školská trampolína, ktorú si na školskom dvore pri Malokarpatskom námestí vyskúšalo množstvo malých oslávencov. No veľkým lákadlom sa stali i materiály M. Montessori, s ktorými sa hrali (a nebadane sa tak všeličo učili) nielen deti, ale i dospelí. Okrem hry s deťmi sme mali čas rozprávať sa s rodičmi a odpovedať na ich otázky o pedagogike M. Montessori a „mýtoch“spojených s montessori školami. Tešili sme sa zo záujmu, z toho, ako sa dokážu deti sediace na tráve či chodníku zahĺbiť do práce s Montessori materiálmi vymyslenými pred desiatkami rokov,

Čítaj... Komentáre (4) 02.09.2010. 11:53

Benefičný koncert v Trnave

V posledných rokoch verejnosť zaznamenala viacero benefičných a charitatívnych akcií. Od vyberania peňažných darov na výskum rakoviny, cez zbieranie príspevkov pre zemetrasením zničené Haiti až po rôzne nadácie, ktorých cieľ aktivít je rôznorodý.
Trnava sa v marci stala svedkom benefičnej akcie, ktorá nezapadla do žiadneho zo spomínaných rámcov. No bola o to úprimnejšia, a priniesla aj rozmer navyše, azda aj preto, že bola nielen adresná, ale vznikla spontánne a z úprimnej solidarity. Svojmu kamarátovi a žiakovi 8-ročnému Trnavčanovi Maximovi Luptákovi sa snažia pomôcť vo výtvarnom krúžku Rybička, ktorý chlapec nemôže navštevovať pre závažné ochorenie.

Čítaj... Komentáre (1) 07.04.2010. 11:02


Ďalšie informácie

Viac  informácií  Vám  radi  poskytneme  na  telefónnych  číslach  0905/ 862 097, 0911/ 542 039 alebo nás kontaktujte prostredníctvom online formuláru cez Kontakt, príp. e-mailom  na  adrese: info@montessori.sk.

 

| WEB & More 2007. Design A.I.S. 2011