Súkromná základná škola s materskou školou Borinská 23, Bratislava - Lamač
Úvodná stránka · Naše aktivity

Veľkonočné dielne - MŠ 2012

Prišla jar, slniečko a s ním aj jarné radovánky. V MŠ sa deti v utorok, 3.4. ,chystali na Veľkonočné dielne. Chceli si pripraviť vlastnú veľkonočnú výzdobu. Hneď po olovrante sa začali schádzať v priestoroch MŠ rodičia a spolu so svojimi ratolesťami sa pustili do práce. Oteckovia plietli korbáče, pridali sa aj niektoré maminy. Pri stolíkoch sa zhotovovali papierové sliepočky, ktoré si pod bruškom mohli ukryť v košíčku maľované vajíčko. Kvietky a vtáčiky z farebného papiera mohli zdobiť jarné vetvičky a ozdobné košíčky zas mali ukryť nejakú tú dobrotu, či darček. Lákala aj vôňa pečených koláčikov, ktoré deti s radosťou ochutnali.

Ďalšie fotky z tejto, ale aj iných aktivít si môžete pozrieť v našej Montessori galérii (iba pre rodičov) a na facebookovej stránke.

Čítaj... Komentáre (3) 04.04.2012. 12:10

Jesenné dielne v MŠ 2011

V stredu, 13.10.2011, sa k nám do škôlky nasťahovala jeseň v podobe jesenných dielní. Už od rána sme sa tešili, že k nám hneď po olovrante prídu naše maminy, ockovia, staré mamy i starí otcovia. Naša škôlka sa razom zmenila na miestnosti plné jesenných farieb a vôní. Deti si mohli pri stolíkoch vyrábať postavičky, zvieratká ba i kvety zo zeleniny, z gaštanov a šišiek. Dievčatá sa potešili voňavým náramkom a náhrdelníkom z čerstvých šípok. Lákavou aktivitou bolo aj odtláčanie rôznych vzorov, vykrojených do zemiakov, z ktorých si deti vytvorili obrázky. Nezaostávali ani tí najmenší škôlkari, pre ktorých bola pripravená activita papierového ovocia, kde si tvarovali papier krčením a prilepovali naň stopky s listom. O chvíľku sme mali plnú “ovocnú” misu. Príjemnú atmosféru dotvárala aj vôňa a chuť čerstvo pečených zemiakov, na ktorých sme si pochutnali. Príjemne unavení a s vlastnými výrobkami sme sa vracali do svojich domovov. Takto k nám zavítala jeseň.

Komentáre (14) 02.10.2011. 18:49

Škola v prírode - jeseň 2011

Keďže babie leto býva jedným z najkrajších období počas kalendárneho roku, stáva sa v našej škole tradíciou, že v tomto období organizujeme školu v prírode. V tomto roku sme navštívili okolie Skalice, konkrétne sme zavítali do Zlatníckej doliny. Počasie nám prialo a tak nám nič nebránilo vrhnúť sa do víru poznávania okolitej prírody. Podnikli sme niekoľko „výprav“ za účelom spoznania biómu okolia, postavili sme most cez potok, našli sme obrovské žalude, pozorovali sme skokana hnedého, určovali sme svetové strany, vyčistili sme turistický chodník a večer sme trávili pod hviezdami pri táboraku. Skutočná trampská romantika. Naši prváčikovia mali príležitosť spoznať sa so svojimi novými spolužiakmi a učiteľmi. A ozaj, detská ako malí horolezci mali možnosť zažiť adrenalín v korunách stromov v parku Tarzánia. Z výletu sme si neodniesli len kopec nových zážitkov a vedomostí, ale aj dobrý pocit z toho, že sme sa opäť naučili niečo nové aj o sebe samom.

Komentáre (1) 01.10.2011. 18:44

Výlet do lesa - MŠ

V piatok 23.9. nás privítalo krásne jesenné počasie a tak sme sa všetci tešili na výlet do blízkeho lamačského lesa. S batôžkami na chrbtoch a s dobrou nálodou, sme sa ráno vybrali za objavovaním zákutí blízkeho lesa. Rozhodli sme sa nazbierať zopár lesných plodov a priniesť si kúsok tohto lesa aj do škôlky. Našli sme veľa žaluďov, šišiek, kamienkov a rôznych iných „pokladov“. Po krátkom výstupe do lesa, ktorý sme zdolávali cez rôzne prekážky /spadnutý strom, veľká jama, husté krovie/ sme sa občerstvili na malej opekacej lúčke. Takto posilnení sme sa ešte chvíľku pokochali krásami a farbami prichádzajúcej jesene a šťastní sme sa vrátili do našej škôlky.

Komentáre (1) 01.10.2011. 13:51

Deň otcov 2011

Pondelok, 20.6.2011, sa naša škôlka rozrástla o niekoľko členov. Neprišli k nám noví kamaráti, ale naši oteckovia, ktorých sme do MŠ pozvali ku dňu ich sviatku. Od rána sme v triedach pracovali s materiálmi, ockovia sa prizerali našej práci a my sme im pomáhali osvojovať si pravidlá pri práci a spoločných hrách . Po takejto práci nám brušká poriadne vyhladli, a tak sme sa spoločne vybrali na desiatu. Oteckovia sa s radosťou prizerali ako si sami zvládneme natrieť chlebík, či naliať čajík. Keď sme sa takto posilnili, čakali na nás športové aktivity v našej záhrade. Vedeli sme sa podeliť o miesto v rade, keď sme nedočkaví čakali na skákanie na trampolíne, hádzanie loptičky do kruhu a do koliek. Všade vládla veselá atmosféra a ockovia nám pomáhali pri plnení našich športových úloh. Príjemne unavení sme odchádzali na obed a naši oteckovia za svojimi pracovnými povinnosťami. Bol to príjemne spoločne strávený deň.

Komentáre (5) 04.06.2011. 21:32

Návšteva u veterinára

V rámci týždňa povolaní sme sa na 19. mája objednali k pánovi veterinárovi, ktorý má ambulanciu u nás v Lamači. Samozrejme, že nie ako pacienti, ale ako malí zvedavci, ktorých všeličo zaujíma. Už deň predtým sme spoločne premýšľali, na čo všetko by sme sa ho chceli opýtať. Pán veterinár nás milo prijal a veľmi trpezlivo odpovedal na naše otázky, počúval naše postrehy o zvieratkách a tiež ukazoval nám rôzne prístroje – napríklad sonograf, EKG či nástroj, ktorým sa podávajú tabletky zlostným mačkám. Veľkým zážitkom bolo, že sme mali možnosť sledovať pána veterinára priamo pri práci. Pozerali sme sa, ako dával injekciu psíkovi Akimovi, ktorý mal zápal priedušiek. Bola to naozaj veľmi zaujímavá návšteva.

Komentáre (0) 03.06.2011. 21:17

Škôlkársky výlet do lesa

V prvej polovici mája nám počasie prialo a tak sme sa 11.5. opäť vybrali na prieskum do lamačského lesa. Takéto dopoludnie v prírode nám všetkým veľmi dobre padlo. Páčilo sa nám brodenie lesnými cestičkami a prekonávanie rôznych prekážok – napríklad prešmyknutie sa úzkou škárou medzi stromami, podliezanie padnutých kmeňov, či zoskoky z kmeňov polámaných. Veľmi vzrušujúce bolo stretnutie s užovkou, ktorú náš odborník Mikuláš označil za užovku obojkovú. Okrem nej sme mali možnosť zazrieť aj „neznámu“ húseničku „šplhajúcu“ sa po vlákienku alebo húsenicu babôčky admirálskej odpočívajúcu na liste. Tú sme si viacerí poriadne poobzerali. Na lesnej lúčke-čistinke sme sa posilnili desiatou a veľmi sme si užili hru na naháňačku. Bolo nám naozaj veľmi príjemne a ťažko sa nám z lesa odchádzalo.

Komentáre (0) 02.06.2011. 21:14

<< Prvá < Predchádzajúca [1 / 11] Nasledujúca > Posledná >>

Kontakty

 

Infonews 2017

Infonews 01/2017

Infonews 02/2017

Infonews 03/2017

 

 

Telefonické kontakty:

v čase od 7.30 do 16.00h môžete volať na sekretariát školy 0911 542 039

ZŠ - v čase od 16.00 do 17.00h môžete volať do školského klubu  0911 649 462

MŠ - v čase od 16.00 do 17.00h môžete volať do modrej herne 0911 542 035

                                                                                  do fialovej herne  0911 542 026

                                                                                  do malej triedy     0944 662 517

| WEB & More 2007. Design A.I.S. 2011